Vispārīgie noteikumi

Latvijas republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).


Distances līgums starp Pircēju un Pārdevēju uzskatāms par noslēgtu ar brīdī, kad Pircējs, interneta veikalā ir izveidojis Preču grozu , norādījis bez maldiem patiesu informāciju – Pircēja vārdu, uzvārdu (latīņu burtiem) un piegādes adresi ( ja tāda nepieciešama) , precīzu pasta indeksu un iepazinies ar šiem Noteikumiem, nospiež taustiņu “Pasūtīt” un veic Apmaksu. Vai veicot rakstisku pasūtījumu uz e-pastu [email protected], norādot pieciešamās preces un to daudzumu, pievienojot e-pastā, personalizācijai nepieciešamos failus un precizējot piegādes nepieciešamību. Pārdevējam ir tiesības sazināties ar Pircēju, izmantojot pasūtījumā norādīto e-pasta adresi, pamatojoties uz noslēgto līgumu vai risinot radušās neskaidrības saistībā ar līguma pildīšanu.

DISTANCES LĪGUMS

Šajā Interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pasūtīšana

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot pasūtāmo preču veidu, daudzumu un piegādes veidu.
Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam.

Samaksas kārtība

Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci lietojot Interneta veiklā iestrādātos maksājuma rīkus vai apmaksājot pārdevēja sagatavoto un Pircējam pa e-pastu nosūtīto pasūtījumam atbilstošo rēķinu. Rēķins tiek sagatavots elektroniski un ir derīgs bez paraksta.


Ja apmaksa par internetveikala Pasūtījumu netiek veikta 3 darba dienu laikā, Pārdevējam ir tiesības preci nerezervēt un izpārdot.
Apmaksa par Pasūtījumu, kas veikta vēlāk par 3 darba dienām, tiks atgriezta Pircēja bankas kontā gadījumā, ja konkrētā prece jau ir izpārdota pa šo laiku.

Ja saņemto rēķinu, lietotāja vietā apmaksā cita persona, veicot maksājumu šai personai obligāti jānorāda rēķina/pasūtījuma numurs, par kuru maksājums tiek veikts. Pretējā gadījumā Pārdevējs nenes atbildību par savlaicīgi neizpildītu pasūtījumu un nesedz nekādus radušos zaudējumus lietotājam.

Piegāde

Pircējam, izvēloties Piegādes pakalpojumu uz pakomātu, Preces piegādā transporta uzņēmums uz Pircēja rēķina. Atsevišķos Pārdevēja norādītajos gadījumos Preces tiek piegādātas uz Pārdevēja rēķina.
Pircējs, pasūtījuma brīdī izvēloties Preču piegādi uz pakomātu, apņemas norādīt precīzu Pakomātu, saņēmēja vārdu un uzvārdu un kontakttālruni uz kuru tiks nosūtīta SMS brīdī, kad sūtījums tiks ievietots pakomātā. Pretējā gadījumā Pārdevējs nenes atbildību par savlaicīgi neizpildītu pasūtījumu un nesedz nekādus radušos zaudējumus lietotājam.
Parasti Preces uz pakomātu tiek piegādātas 2-3 darba dienu laikā no pasūtījuma izgatvošanas brīža.
Pārdevējs nodrošina preču piegādi 5-10 dienu laikā kopš ir saņemta apmaksa par preci, ja piegādes termiņš nav atrunāts citādāk.
Preču saņemšana bez maksas iespējama arī klātienē, iepriekš vienojoties par vietu un laiku.

Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, aizpildot un nosūtot Pārdevējam par to Atteikuma veidlapu. Pieejama ŠEIT.

Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs.
Atgriežamajām Precēm jābūt oriģinālā iepakojumā tādā pašā sastāvā, kādā Pircējs to bija iegādājies.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

  • pasūtītās preces tiek bojātas Pircēja tīšā/netīšā rīcības rezultātā
  • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma
  • pasūtītās preces ir lietotas

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Grafiskā dizaina izstrāde

Pārdevējam ir tiesības publicēt savu klientam radīto bezmaksas dizaina darbu/produktu savās galerijās un ievietot to arī internetveikalā komerciālam nolūkam. Ja dizains īpaši  izstrādāts klientam par papildus samaksu, tālāka izmantošana komerciālos nolūkos ar to nav pieļaujama, tikai publicēšana galerijā kā padarīto darbu ieskats.

Atlaižu kodi

Pārdevējs var piedāvāt Akcijas ietvaros ievadīt konkrētu atlaižu kodu, kas ir norādīts akcijas banerī, publiskā soctīkla ierakstā utml., piemēram: KRUZE, ko jāievada speciālā tam atvēlētā lauciņā pie Pasūtījuma Noformēšanas internetveikalā. Tādējādi nodrošinot Pircējam produktu ar atlaidi.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.